Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Odstąpienie od umowy

 1. Klientowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni naliczonych od dnia w którym, Klient lub osoba trzecia inna (nie dotyczy przewoźnika) i wskazana przez Klienta, weszli w posiadanie rzeczy.
 2. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy Klient musi poinformować Właściciela o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia. Oświadczenie o odstąpieniu powinno zostać odesłane na adres: Perfumeria Niszowa Kochalscy, 43-200 Pszczyna, ul. Bolesława Chrobrego 3 lub email oryginaly@gmail.com.
 3. Dla zachowania terminu do odstąpienia od umowy wystarczy wysłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.
 4. W przypadku odstąpienia od umowy Właściciel zwraca Klientowi wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy, z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Klienta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia wskazany przez Właściciela niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym Właściciel został poinformowany o odstąpieniu od umowy.
 5. Właściciel dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Klient wyrazi zgodę na inną formę płatności.
 6. Klient nie ponosi żadnych opłat w związku ze zwrotem płatności.
 7. Właściciel może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy.
 8. Zwracaną rzecz Klient przesyła na adres: Perfumeria Niszowa Kochalscy, 43-200 Pszczyna, ul. Bolesława Chrobrego 3 niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformował Właściciela o odstąpieniu od umowy.
 9. Termin zwrotu zostaje zachowany jeżeli Klient odeśle rzecz przed upływem terminu 14 dni.
 10. W przypadku odstąpienia od umowy Klient ponosi bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.
 11. Klient odpowiada za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
 12. Prawo odstąpienia nie przysługuje w odniesieniu do próbek przygotowanych przez Właściciela na życzenie Klienta (na podstawie art. 38 ust. 2 ustawy o prawach konsumenta) oraz kosmetyków dostarczonych w zapieczętowanym opakowaniu jeżeli ich opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu (na podstawie art. 38 ust. 5 ustawy o prawach konsumenta). Ograniczenie to wynika ze względów higienicznych i ochrony zdrowia.
 13. Jeżeli sprzedaż odbyła się na podstawie faktury VAT, po odstąpieniu przez Klienta od umowy zostaje wystawiona faktura korygująca. Oryginał i kopia faktury zostają wysłane do klienta listem priorytetowym. Klient powinien odesłać podpisaną kopię faktury korygującej. Po otrzymaniu faktury korygującej Właściciel dokonuje zwrotu pieniędzy na konto klienta w ciągu 7 dni roboczych.
Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 1347 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-06
Realizacja zamówienia jest zawsze błyskawiczna. Perfumy są w domu tak naprawdę następnego dnia od zamówienia. Bardzo polecam, nigdy się nie zawiodłam.
2023-11-09
Szybka realizacja. Towar oryginalny i zgodny z opisem. Sprzedawca asekuracyjnie dorzuca torebke ozdobną na prezent oraz kartke spryskaną zapachem, który był zakupiony (fajny pomysł, mamy szansę poznać zapach, który może być prezentem dla kogoś innego i nie chcemy go otwierać). Polecam
pixel